Almula'nın hikayesi...Almula ortaklarından Bülent Özler, 1970'lerin sonundan beri toprak ile uğraşmaktadır. Tarla bitkileri ve narenciye ile başlanılan yolda Bülent Özler, babası Özbek Özler'in izinden gitmiştir. Özbek bey zamanında Türk narenciye üretimi adına yapılan birçok yenilik ve öncülüklerde Bülent Özler'in de imzası bulunmaktadır. 

Geçmiş yıllarda hem üretim hem de ihracat alanında faaliyet gösteren Bülent Özler, 2010 senesinden itibaren odağını sadece üretim alanına çevirmiştir. 

2010 senesinde Bülent ve Necile Özler ve kızları tarafından bulunan Almula, ziraati yaşam tarzı olarak benimsemiş bir ailenin, hayallerini hayata geçirmek adına kurmuş olduğu bir şirkettir. Aile fertlerinin tamamı aktif şekilde çalışmaktadır. 

Takım ruhu ve ekip çalışması konusunda hassasiyet gösteren Özler ailesi, yıllardır kendisiyle aynı uğurda uğraş veren değerli kadrosuyla her sezon daha da verimli ve kaliteli olabilmeyi, her sene kendini geliştirebilmeyi ve şirket gelişimini önemli bir politika olarak benimsemiştir. 

Geçtiğimiz asrın ortasından beri süregelen narenciye macerası, heyecanını 10 sene önce kurulan elma bahçeleriyle paylaşmıştır. İç Anadolu Ulukışla mevkiinde kurulan elma ve kiraz bahçesinde şu anda sadece elma üretimi yapılmaktadır. 

Almula, Narenciye'nin kalbi olan Çukurova bölgesinde bulunan verimli arazilerde, Türkiye'nin en lezzetli greyfurtlarını, limonlarını, mandalinalarını ve portakallarını özenle yetiştirmektedir. Yetişen ürünler hem ihrac edilip yurt dışında ülkemizin narenciye potansiyelini ve kalitesini temsil etmekte, hem de yurt içinde değerlenip Türk tüketicisinin sofrasını süslemektedir. 


Almula son beş senedir Seyhan bölgesinde yetiştirdiği sert çekirdekli ürünler ile de ürün kartelasını genişletmiş, değişik çeşitlerde kayısı ve nektarini de tüketici ile buluşturmuştur. Yaz başlangıcını simgeleyen bu ürünler ile marketlerdeki raflarda yerini almaktadır.


Seyhan ırmağının doğusunda ve batısında bahçeleri bulunan Almula, arazilerini birçok farklı narenciye çeşidinin üretimine adamıştır. İç Anadolu Bölgesi'nde bulunan Ulukışla'daki elma bahçeleri de Almula'nın üretim yelpazesinin ikinci yarısını oluşturmaktadır. Farklı türler üzerinde sürekli araştırma yapan ve deneme parselleri de bulunan Almula için Türk tarımını bir adım öteye taşıyabilmek önemli bir motivasyon nedenidir.