Üretim


ÇİFTLİKLERİMİZ: 

2 tanesi Adana’da, 1 tanesi Ulukışla bölgesinde bulunmak üzere toplam 3 tane çiftliğimiz bulunmaktadır. Yaygın alanlarda bulunan bahçelerin bakım faaliyetleri, farklı çiftliklere dağıtılmıştır.

ABDİOĞLU
Abdioğlu, Seyhan ırmağının doğusunda, Ceyhan ırmağının batısında bulunan bir beldedir. Birçok turunçgil işletmesinin çiftliği bulunan bu bölgede, Almula’nın 2010 senesinde faaliyete geçirdiği bir çiftlik bulunmaktadır.

Abdioğlu bölgesi ve Şıh Murat bölgesinde bulunan toplam altı bahçenin bakımı bu çiftlik tarafından ayarlanmaktadır. Abdioğlu bölgesinde greyfurt ve mandalina ağırlıklı ürünler bulunmaktadır. Çiftliğe arabayla yaklaşık 20 – 25 dakika mesafede bulunan Şıh Murat bölgesinde ise Nova çeşidi mandalina üretimi yapılmaktadır.

Çiftliğin hemen önünde bir turunçgil fidanlığı da bulunmaktadır. Almula bu fidanlıkta hem kendi üretiminde kullanacağı fidanları hem de turunçgil üreticilerine satışı yapılan fidanları yetiştirmektedir.

KARAYUSUFLU

Karayusuflu, Seyhan ırmağının batısında bulunan bir beldedir. “Atlas Çiftlik” adı verilen bu çiftlik, 2002 senesinden beri aktif şekilde çalışmaktadır.

Karayusuflu, Mürseloğlu ve Küçük Kapılı bölgelerinde bulunan toplam üç bahçenin bakımı bu çiftlik tarafından ayarlanmaktadır.

Çiftliğin bulunduğu arazinin hemen bitişiğinde bulunan Atlas Bahçe’de greyfurt, portakal, mandalina ve limon çeşitleri bakımından oldukça zengin turunçgil çeşitleri bulunmaktadır. Oldukça geniş bir alana yayılan bu bahçe, soğuğa karşı alınabilecek önlemlerin çoğunun uygulandığı ilk örnek bahçedir. Kuzey – güney yönde hizalanmış sırtlar üzerine dikilen fidanlar, rüzgar pervaneleri ile korunmaktadır. Mürseloğlu bölgesinde mandalina, greyfurt, portakal ve limon üretimi yapılmaktadır. 2010 senesinde dikimi gerçekleşmiş Küçük Kapılı bölgesinde bulunan bahçemizde de geç hasat edilen mandalina türü bulunmaktadır.


ULUKIŞLA
Niğde’ye yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta bulunan Ulukışla elma plantasyonunda, elma üretimi yapılmaktadır. Sezonun ilk ürünü bal tadında Gala’dan, Türkiye’nin favorisi yeşil ve ekşi Granny Smith’e birçok farklı türün üretimi yapılan bu alan, 1999 yılından beri aktif şekilde çalışmaktadır.

2010 yılında kurulan yeni Almula çiftliği, bölgeye renk ve hareket katmıştır. Çiftliğe bağlı olan arazi, Çukurova bölgesinde bulunan araziler gibi dağınık değildir. Tek parça arazi üzerinde üretim yapılmaktadır.


Üretimde Dikkat Edilen Hususlar
Almula, üretimde kaliteye çok önem vermektedir. Doğa dostu üretim yapmaya özen gösteren firmamız, insan sağlığına da oldukça önem vermektedir.

Doğal kaynakların korunmasına ve bilinçli tüketimine öncelik veren Almula, özellikle suyun israfsız kullanımı için tüm bahçelerinde damla sulama sistemi kullanmaktadır.

Kaliteli ürününün son tüketiciye en güzel şekilde ulaşabilmesi için Almula, bir üretici firma olarak, üzerine düşen görevleri hakkıyla yerine getirmektedir. Çukurova bölgesinde kış soğuklarına ve Ulukışla bölgesinde ilkbahar geç donlarına karşı ürünleri korumak maksadıyla rüzgar pervaneleri kullanılmaktadır.

Politikamız, örnek ve güvenilir bir firma olmamız itibarını sarsmadan gücümüzü üretimde kaliteye kanalize etmek ve sezon sonunda ortaya başarılı bir tablo çıkarmaktır.